KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212013
nr 1221 2013
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, "Skiss från Vigos Fiskehamn. Signerad, daterad 1921. Olja på duk, 61x102 cm
Kondition: lagad
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:54:18
3/12 18:00:30
Bernhard Oscarsson
Läs mer om Bernhard Oscarsson